Uczniowie pomogli w schwytaniu złodzieja - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie pomogli w schwytaniu złodzieja

Data publikacji 11.04.2019

Do niecodziennej sytuacji doszło w pobliżu jednej ze szkół średnich w dzielnicy. Na „oczach” uczniów 24-latek podszedł do stojaka na rowery przy szkole, przeciął linkę zabezpieczającą rower i próbował nim odjechać. Widząc to, uczniowie natychmiast zareagowali, ujęli mężczyznę i zaalarmowali Policję. Marcin K. został zatrzymany. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Około 14 policjanci z wolskiej patrolówki zostali powiadomieni o tym, że jakiś mężczyzna próbował skraść rower i został ujęty przez uczniów jednej ze szkół średnich w dzielnicy. Nie czekając długo funkcjonariusze udali się na miejsce. Tam ustalili okoliczności całej sytuacji. Okazało się, że podczas przerwy między lekcjami, uczniowie będąc na dziedzińcu szkoły, zauważyli jak do stojaka z rowerami podchodzi jakiś mężczyzna. W pewnym momencie nożycami przecina linkę zabezpieczającą rower i próbuje nim odjechać. Widząc, że rower ich kolegi trafił w ręce złodzieja, od razu zareagowali, ujęli mężczyznę i powiadomili Policję.

24-letni Marcin K. został zatrzymany, nożyce, którymi mężczyzna miał przeciąć linkę zostały zabezpieczone. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Do zarzucanego czynu mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Uczniowie wykazali się dużą odwagą i właściwą postawą obywatelską, gratulujemy!

ms