Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone łącznie ok.100.000 sztuk nielegalnych papierosów, zatrzymana kolejna osoba

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji z komendy na Woli przeprowadzili kolejną realizację w związku z posiadaniem i przechowywaniem nielegalnych papierosów. Tylko od początku roku zabezpieczyli łącznie niemalże 100.000 sztuk „lewych” papierosów i osiem kg tytoniu. Tym razem wpadł kolejny mężczyzna, który przechowywał papierosy bez akcyzy. Podejrzany już usłyszał zarzut.

Policjanci z wolskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zajmują się m.in. zwalczaniem nielegalnego handlu „lewymi” papierosami. Często są to działania poprzedzone czynnościami operacyjno-rozpoznawczymi w wyniku których zatrzymywane są osoby podejrzewane o tego typu przestępstwa. Tylko od początku roku w wyniku podjętych działań zatrzymali pięć osób, zabezpieczyli łącznie niemalże 100.000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, skarb państwa został narażony na straty sięgające ponad 110 tysięcy zł.

W wyniku właśnie takich działań operacyjni zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie oraz w pojeździe nielegalne papierosy w ilości ok. 20 tysięcy sztuk. Po przeprowadzeniu czynności procesowych przez policjantów, na podstawie zgromadzonych dowodów podejrzany usłyszał zarzut dotyczący posiadania i przechowywania nielegalnych papierosów.  

ms

  • Zabezpieczone przez policjantów papierosy bez polskich znaków akcyzy
  • Zabezpieczone przez policjantów papierosy bez polskich znaków akcyzy