Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miał pomagać w kradzieży toyoty, lexusa i hondy, został aresztowany

Policjanci z komisariatu na Bemowie kolejny raz wykazali się skutecznością w odzyskiwaniu pojazdów pochodzących z przestępstwa. Tym razem po zgłoszeniu włamania i kradzieży toyoty o wartości 90.000 zł. z parkingu osiedlowego, kryminalni namierzyli dziuplę, gdzie toyota została odstawiona i była już w części „rozebrana”. Sprawcy działali szybko, jednak policjanci ich ubiegli. W wyniku tych działań został zatrzymany mężczyzna, policjanci udowodnili mu jeszcze pomocnictwo przy kradzieży z włamaniem lexusa i hondy. 31-latek trafił do aresztu na trzy miesiące. Policjanci planują kolejne zatrzymania.

Policjanci z komisariatu na Bemowie otrzymali informację od pokrzywdzonego, że  ktoś włamał się do jego toyoty i skradł ją z parkingu osiedlowego. Wartość pojazdu oszacował na kwotę ok. 90.000 zł. Kryminalni od razu rozpoczęli czynności operacyjno-rozpoznawcze. W czasie, kiedy dochodzeniowcy przyjmowali formalne zgłoszenie o przestępstwie, kryminalni już namierzyli dziuplę, gdzie został odstawiony pojazd.

Niezwłocznie pojechali poza granicę Warszawy. W wytypowanym magazynie stał pojazd częściowo już „rozebrany”. W trakcie dalszych czynności policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady.

31-latek trafił do policyjnej celi. Śledczy gromadzili materiał dowodowy, czynności operacyjnych na tym etapie nie zostały zakończone. Podczas przeszukania i dalszych ustaleń operacyjni ujawnili inne przedmioty, które miały pochodzić z innych pojazdów, chodziło o hondę o wartości 100.000 zł. skradzioną z Bielan i lexusa o wartości 130.000 zł. skradzionego z Białołęki.

Podejrzany usłyszał trzy zarzuty dotyczące pomocnictwa kradzieży z włamaniem pojazdów. Policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec 31-latka środka izolacyjnego, prokurator poparł ten wniosek i sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci planują dalsze zatrzymania.

ms

  • Mężczyna zatrzymany przez policjantów
  • Odzyskana toyota przez policjantów
Ładowanie odtwarzacza...