Kurier zatrzymany do kradzieży - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kurier zatrzymany do kradzieży

Data publikacji 13.03.2019

Policjanci z Woli ustalili mężczyznę podejrzanego o kradzież. Łupem sprawcy był telefon komórkowy o wartości ok. 5 tysięcy zł. Z ustaleń wynika, że mężczyzna pracując jako kurier miał skraść telefon, który sam zamówił na „lewy” adres. Z pewnością liczył, że sprawa będzie miała inny przebieg. 25-latek został zatrzymany we własnym mieszkaniu i został doprowadzony do komendy. Podejrzany usłyszał już zarzut.

Policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży przesyłki kurierskiej. Z informacji wynika, że sprawca miał dokonać kradzieży telefonu komórkowego o wartości ok. 5 tysięcy zł. Funkcjonariusze sprawdzili dokładnie jak doszło do przestępstwa i ustalili osobę mogącą mieć z tym związek. Okazało się, że związek z kradzieżą ma 25-letni mężczyzna, pracownik firmy kurierskiej, który miał zamówić telefon komórkowy na „lewy” adres, po czym przesyłka została przekierowana w inne miejsce. Kiedy telefon trafił w jego ręce postanowił go sprzedać.

Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu w którym przebywał. Trafił prosto do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

ms