Pokłócił się z partnerką, zabrał jej auto i groził - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pokłócił się z partnerką, zabrał jej auto i groził

Data publikacji 11.03.2019

W ręce policjantów z wolskiej komendy wpadł mężczyzna podejrzany o krótkotrwały zabór pojazdu, którym miał kierować pod wpływem narkotyków. Z ustaleń wynika, że mężczyzna pokłócił się z byłą partnerką, miał zabrać bez jej zgody kluczyki od citroena, którym się poruszał. Dodatkowo okazało się, że relacje pomiędzy nimi miały doprowadzić do stosowania gróźb karalnych przez 40-latka wobec kobiety. Mężczyzna odpowie również za znieważenie policjantów podczas interwencji.

Policjanci z komendy na Woli otrzymali zgłoszenie o tym, że były partner miał zabrać kluczyki od citroena wartego ok. 12 tysięcy zł. i miał nim się poruszać. Funkcjonariusze niedługo po tym namierzyli mężczyznę i zatrzymali go. Wstępnie okazało się, że miał on prowadzić pojazd będąc pod wpływem narkotyków. Z  ustaleń wynika, że kierował citorenem będąc uprzednio skazanym wyrokiem sądu za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Podczas interwenci 40-latek był agresywny i wyzywał policjantów.

Mężczyzna został doprowadzony do komendy. W trakcie gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że mężczyzna miał grozić byłej partnerce pozbawieniem życia. Po wykonaniu czynności procesowych podejrzany usłyszał sześć zarzutów, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i dozór policyjny.

ms