O bezpieczeństwie seniorów w Klubie Radcy Prawnego - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie seniorów w Klubie Radcy Prawnego

W ramach wolskiej kampanii informacyjnej „Nie daj się nabrać na wnuczka, na policjanta” policjant z wolskiej profilaktyki przeprowadził spotkanie z seniorami z Klubu Radcy Prawnego. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia.

W ostatnim czasie oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka", przekazują często oszczędności całego życia.

Policjant z zespołu ds. prewencji kryminalnej wolskiej komendy rozmawiał z seniorami o tym jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Aby seniorzy wiedzieli jak ustrzec się przed zagrożeniami, funkcjonariusz opowiedział m.in. o metodach działania oszustów, o znanej metodzie na „wnuczka, kuzyna, znajomego lub policjanta CBŚ”.

Seniorzy z Klubu Radcy Prawnego wysłuchali też porad dotyczących jak ustrzec się przed innymi zagrożeniami. Na zakończenie spotkania wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania uświadamiające różne zagrożenia pozwolą w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji.

ms

  • O bezpieczeństwie seniorów w Klubie Radcy Prawnego
  • O bezpieczeństwie seniorów w Klubie Radcy Prawnego
  • O bezpieczeństwie seniorów w Klubie Radcy Prawnego