Narkotykowy diler zatrzymany na gorąco - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykowy diler zatrzymany na gorąco

Policjanci wolskiego wydziału kryminalnego w trakcie transakcji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zaplanowali akcję przeprowadzoną na terenie Śródmieścia. Zatrzymany Artur S. trafił do policyjnej celi. W lokalu i pojeździe 38-latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilka działek mefedronu, narzędzia służące do porcjowania narkotyków, wagę elektroniczną oraz 3200 złotych. Podejrzany został aresztowany. Za te czyny grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności bowiem zarzuty usłyszał w warunkach recydywy.

Kilka dni temu policjanci z wolskiego wydziału kryminalnego zorganizowali zasadzkę na dilera narkotykowego. Działania te były prowadzone na terenie Śródmieścia. Dzięki wcześniejszym ustaleniom kryminalni wiedzieli o planowanej transakcji narkotykowej.

Wcześnie rano policjanci zauważyli wychodzącego z mieszkania będącego w ich zainteresowaniu innego mężczyznę. Od razu podjęli czynności. Mężczyzna zaczął odpychać funkcjonariuszy, kopał ich i próbował wyrwać się, aby uniknąć zatrzymania. Cała sytuacja była dynamiczna. Po obezwładnieniu go, okazało się, że 38-latek przekazał kilka porcji mefedronu mężczyźnie z którym się spotkał i otrzymał za narkotyk 180 zł. Policjanci zabezpieczyli narkotyki oraz pieniądze.

Kryminalni przeszukali mieszkanie Artura S., gdzie najprawdopodobniej znajdowały się narkotyki, które sprzedawał. W jednym z pokoi policjanci znaleźli kilka działek mefedronu, gotówkę w kwocie 3200 zł. pochodzącą prawdopodobnie z handlu narkotykami, wagę oraz narzędzia służące do ich porcjowania. Policjanci wiedzieli też, że 38-latek porusza się pojazdem zaparkowanym nieopodal jego miejsca zamieszkania. Tam również ujawnili kilka porcji mefedronu. Na miejscu została zatrzymana 32-letnia kobieta, która przy sobie również posiadała narkotyki. Trójka zatrzymanych trafiła do wolskiej komendy.

Śledczy skrupulatnie przeprowadzili czynności procesowe. Po zgromadzeniu materiału dowodowego 32-latka usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, drugi z mężczyzn usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych oraz wywierania wpływu na czynności funkcjonariuszy, natomiast Artur S. usłyszał zarzuty dotyczące handlu narkotykami oraz posiadania mefedronu. Te zarzuty podejrzany usłyszał w warunkach recydywy bowiem przebywał w zakładzie karnym za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Na wniosek wolskiej prokuratury prowadzącej śledztwo w sprawie sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 38-latka na trzy miesiące. Teraz może grozić mu kara nawet do 15 lat więzienia.

ms

  • Mężczyna zatrzymany przez policjantów
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki oraz środki pieniężne
  • Zabezpieczone działki narkotyku
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki