„Bezpieczne Ferie” z Policją na Woli - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne Ferie” z Policją na Woli

Wolska Komenda gościła dzieci z jednej ze szkół w ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2019". Funkcjonariusz opowiedział o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu i szkole. Dzieci miały możliwość aktywnie uczestniczyć w zajęciach oraz poznały tajniki codziennej służby policjantów.

Policjant z wolskiej komendy gościł dzieci z jednej ze szkół w komendzie przy ul. Żytniej w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2019”. Funkcjonariusz przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznych zachowań. Przypomniał o zasadach poruszania się po drodze, porozmawiał o tym, kim jest osoba obca, wskazał, jak dzieci powinny się zachowywać, kiedy zostają same w domu i czym nie wolno się bawić. Maluchy nauczyły się telefonów alarmowych oraz umiejętności wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia.

Podczas spotkania były również zajęcia praktyczne, dzieci pod kierunkiem i opieką pracowników monitoringu miejskiego uczyły się obsługi kamer ulicznych. Na zakończenie każdy mógł na pamiątkę otrzymać swoją odbitkę linii papilarnych i wykonać zdjęcie.

ms

  • Bezpieczne ferie zimowe z wolskimi policjantami