Ferie już wkrótce – spotkanie z wolskimi profilaktykami - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ferie już wkrótce – spotkanie z wolskimi profilaktykami

Wolscy policjanci prowadzą spotkania z dziećmi dotyczące bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań w czasie ferii zimowych. Tym razem policjantka z wolskiej profilaktyki odwiedziła bemowską szkołę. Spotkanie dotyczyło szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w kontekście zbliżających się ferii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak również kontaktu z nieznajomymi czy wchodzenia na tafle zamarzniętych zbiorników wodnych.

Policjanci z wolskiej profilaktyki organizują spotkania z dziećmi i młodzieżą. Tematem tych spotkań jest bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. Tym razem takie spotkanie zostało przeprowadzone w bemowskiej szkole. Kom. Joanna Malina przypomniała o podstawowych i zarazem ważnych zasadach, którymi należy się kierować podczas zimowych zabaw, a także wspomniała o tolerancji. Udzieliła także wielu cennych rad, które pozwolą na bezpieczne spędzenie wolnego czasu m.in. dotyczących zabaw na lodzie.

Policjantka uczyła również dzieci jak należy korzystać z przejść dla pieszych, a także jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Oprócz licznych wskazówek przekazanych uczniom, policjantka przede wszystkim apelowała o grzeczne i bezpieczne zachowywanie się w czasie zabawy z innymi dziećmi podczas zbliżających się ferii zimowych.

ms

  • Spotkanie z dziećmi z bemowskiej szkoły