Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne osoby z grupy kradnącej koła zatrzymane przez policjantów

Kolejne osoby trafiły w ręce bemowskich policjantów, Aleksander K. i Dominik A. związane z kradzieżami kół w dzielnicy. Policjanci udowodnili im działanie wspólnie i w porozumieniu podczas kradzieży do których doszło w grudniu ubiegłego roku na terenie dzielnicy. Wówczas zatrzymanych zostało pięć osób. Podejrzani już usłyszeli zarzuty.

Przypomnijmy. Policjanci z komisariatu Policji na Bemowie prowadzili czynności w związku z kradzieżą kół na terenie dzielnicy. Około północy funkcjonariusze z bemowskiej patrolówki zauważyli zaparkowanego mercedesa. Z ich informacji wynikało, że takim pojazdem poruszały się osoby mogące mieć związek z tym przestępczym procederem. Chwilę później spostrzegli dwóch mężczyzn jadących fordem, którzy na widok oznakowanego radiowozu próbowali się szybko oddalić. Policjanci skontrolowali forda, kierującego 18-letniego Jakuba B. i 19-lateniego Sebastiana K. Mężczyźni podczas interwencji byli zdenerwowani. Okazało się, że w bagażniku znajdowały się klucze do odkręcania kół oraz podnośnik. Przedmioty te były ubrudzone ziemią. Dodatkowo jeden z nich posiadał dowód rejestracyjny oraz kluczyk od zaparkowanego niedaleko mercedesa. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi w związku z podejrzeniem o kradzież kół z pojazdu marki renault.

Dalsze skuteczne czynności kryminalnych z Bemowa doprowadziły do namierzenia kolejnych osób podejrzewanych o ten przestępczy proceder. Policjanci zatrzymali również pasera.  43-letni Arkadiusz K. 38-letni Arkadiusz K. i 19-letni Adrian H. zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Operacyjni ustalili miejsce, gdzie trafiał skradziony łup i w trakcie przeszukania warsztatu ujawnili felgi aluminiowe wraz z oponami pochodzące  z przestępstwa. Z ich ustaleń wynika, że mężczyźni w grudniu ubiegłego roku działali wspólnie i w porozumieniu w związku z innymi kradzieżami na terenie dzielnicy, a straty zostały oszacowane przez pokrzywdzonych na łączna kwotę ponad 21 tysięcy zł. Od zatrzymanych osób funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie niemalże pięć tysięcy zł. na poczet przyszłych kar i grzywien.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty. Jakub B. usłyszał łącznie pięć zarzutów kradzieży, Sebastian K. usłyszał jeden zarzut kradzieży, Arkadiusz K. usłyszał zarzut kradzieży, Adrian H. usłyszał łącznie trzy zarzuty kradzieży, natomiast Arkadiusz K. usłyszał pięć zarzutów paserstwa.

Kilkanaście dni po tych zatrzymaniach operacyjni z Bemowa namierzyli kolejne dwie osoby mające związek z przestępczym procederem. W ręce policjantów wpadł 19-letni Aleksander K. i 20-letni Dominik A. Podejrzani usłyszeli zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu dotyczące kradzieży. Za to przestępstwo może grozić im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ms