Po służbie dzielnicowy z Woli odnalazł zaginioną kobietę - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie dzielnicowy z Woli odnalazł zaginioną kobietę

Data publikacji 15.01.2019

Dzielnicowy z Woli asp. Bartosz Domaszewicz będąc po służbie odnalazł zaginioną kobietę. 82-latka była wyziębiona i zmęczona. Policjant wspólnie z przechodniem do czasu przybycia karetki zaopiekowali się kobietą. Policjanci apelują, nie przechodźmy obojętnie obok osób, które potrzebują pomocy. Poinformujmy służby porządkowe, jeśli czyjeś zdrowie lub życie może być zagrożone.

Tuż przed północą dzielnicowy z wolskiej komendy asp. Bartosz Domaszewicz zauważył przy stacji paliw starszą kobietę, która przewracała się na ziemię. Natychmiast zareagował i sprawdził czy kobieta nie potrzebuje pomocy. Na tę sytuacje zareagował przechodzień. W trakcie rozmowy ze nią dzielnicowy zauważył, że z kobietą jest utrudniony kontakt  i uskarża się na ból głowy. Policjant szybko wyjął z auta koc i okrył zziębniętą kobietę.

Po kilku minutach rozmowy udało mu się ustalić jak kobieta się nazywa. Asp. Bartosz Domaszewicz od razu skojarzył, iż tego dnia, kiedy był w pracy usłyszał komunikat, że kobieta o tych danych personalnych jest poszukiwana przez inną jednostkę jako osoba zaginiona.

Dzielnicowy wezwał na miejsce karetkę pogotowia oraz powiadomił oficera dyżurnego z Woli o całym zdarzeniu. Do czasu przybycia służb medycznych zaopiekował się wraz z przechodniem starszą kobietą.

ms