Z mieszkańcami rozmawialiśmy o bezpieczeństwie - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z mieszkańcami rozmawialiśmy o bezpieczeństwie

Wczoraj mieszkańcy dzielnicy Wola spotkali się na debacie społecznej zorganizowanej w ramach rządowego programu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. W czasie dyskusji omówiono i przedstawiono założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programu „Dzielnicowy, bliżej nas”. Uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i oczekiwaniami w kierunku poprawy bezpieczeństwa.

Wczorajsza debata społeczna miała na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym. Dlatego też w spotkaniu zorganizowanym w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Górczewskiej 15 w Warszawie uczestniczyli przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, wolskiej delegatury biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w dzielnicy Wola m. st. Warszawy.

I Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV podinsp. Mirosław Wasil rozpoczął spotkanie. W swoim wystąpieniu podkreślił, że debaty społeczne są bardzo ważne, gdyż musimy prowadzić dialog i wsłuchiwać się w głosy tych, dla których pełnimy służbę. Szczególnie mają one na celu diagnozować lokalne problemy społeczne, zagrożenia i to, czego ludzie się obawiają. W ten sposób będziemy mogli skutecznie reagować na te problemy, które każdego z mieszkańców dotykają. Omówione zostały również zagrożenia związane z oszustwami w ramach wolskiej kampanii „Nie daj się nabrać na wnuczka, na policjanta”.

W trakcie spotkania mieszkańcy wyrażali swoje opinie oraz projekty możliwych do przeprowadzenia zmian, które umożliwiłyby szybszy i skuteczniejszy kontakt z funkcjonariuszami policji. Jednym z elementów dyskusji było przedstawienie mieszkańcom Krajowej Mapy Zagrożeń, zasady jej funkcjonowania i korzystania w sytuacjach, gdy łamane jest prawo. Przedstawiono także aplikację „Moja Komenda” dzięki której mieszkańcy bezpośrednio będą mogli spotkać się i porozmawiać o dręczących ich problemach z dzielnicowym.

ms

  • Z mieszkańcami rozmawialiśmy o bezpieczeństwie
  • Z mieszkańcami rozmawialiśmy o bezpieczeństwie
  • Z mieszkańcami rozmawialiśmy o bezpieczeństwie