Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny senior”- spotkanie policjantki z seniorami na Bemowie

W ramach wolskiej kampanii informacyjnej „Nie daj się nabrać na wnuczka, na policjanta” kom. Joanna Malina przy udziale bemowskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego przeprowadziła spotkanie z seniorami z Bemowa. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia.

W ostatnim czasie oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka", przekazują często oszczędności całego życia.

Kom. Joanna Malina z zespołu ds. prewencji kryminalnej wolskiej komendy rozmawiała z seniorami o tym jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Aby seniorzy wiedzieli jak ustrzec się przed zagrożeniami, funkcjonariuszka opowiedziała m.in. o metodach działania oszustów, o znanej metodzie na „wnuczka, kuzyna, znajomego lub policjanta CBŚ”.

Seniorzy wysłuchali też porad dotyczących jak ustrzec się przed włamaniem do mieszkania. Na zakończenie spotkania wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania uświadamiające różne zagrożenia pozwolą w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji.

ms

  • „Bezpieczny senior”- spotkanie policjantki z seniorami na Bemowie