Zatrzymany dzięki AFIS, usłyszał pięć zarzutów - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany dzięki AFIS, usłyszał pięć zarzutów

Data publikacji 05.10.2018

Policjanci z Bemowa ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem do altan na terenie ogródków działkowych. Łupem sprawcy był sprzęt elektryczny oraz inne przedmioty o łącznej wartości niemalże 8 tysięcy zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, które porównali ze śladami zarejestrowanymi w bazie AFIS. To pozwoliło im na przedstawienie 29-latkowi pięciu zarzutów.

Do komisariatu na Bemowie wpłynęły zawiadomienia o przestępstwie związane z kradzieżami z włamaniem do altan znajdujących się na terenie ogródków działkowych. Z wstępnych ustaleń wynikało, że sprawca po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń dokonał kradzieży sprzętu oraz innych rzeczy znajdujących się w altanach. Łączne straty oszacowane przez pokrzywdzonych wyniosły niemalże 8 tysięcy zł. Policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady na miejscu przestępstwa.

Dochodzeniowcy gromadzili materiał dowodowy. Porównali ślady zabezpieczone na miejscu zdarzenia ze śladami zarejestrowanymi w bazie AFIS. To pozwoliło im na ustalenie osoby odpowiedzialnej za te zdarzenia. Policjanci zatrzymali 29-letniego Pawła D. który został doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał łącznie pięć zarzutów, trzy dotyczące kradzieży z włamaniem, dwa jego usiłowania. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ms