Chciał sprzedać policjantowi kradziony rower - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał sprzedać policjantowi kradziony rower

Data publikacji 05.10.2018

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru o wartości ok. 2 tysiące zł. Podczas kontroli przez policjantów bazaru, w pewnej chwili do nieumundurowanego funkcjonariusza podszedł mężczyzna i zaproponował mu sprzedaż roweru w okazyjnej cenie, wskazując gdzie ma ukryty rower. Kiedy policjant przedstawił się ten od razu próbował oddalić się. 44-latek został zatrzymany, odzyskany rower wrócił już do właściciela.

Około południa policjanci z komisariatu na Bemowie realizowali działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu. W ramach tych działań, podczas czynności służbowych, w pewnej chwili podszedł do jednego z nich mężczyzna oferując do sprzedaży rower. Mężczyzna mówił, że ma go w okazyjnej cenie i wskazał miejsce, gdzie ukrył rower. Kiedy funkcjonariusz przedstawił się ten próbował od razu ciec. 44-latek został zatrzymany, funkcjonariusze zabezpieczyli rower, który okazał się być chwilę wcześniej skradziony.

Kiedy policjanci doprowadzali zatrzymanego mężczyznę do komisariatu, w tym czasie pokrzywdzony przyszedł zgłosić kradzież roweru, który oszacował na kwotę ok. 2 tysiące zł. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut kradzieży do której przyznał się. Rower wrócił do pokrzywdzonego. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ms