Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Warszawskie Dni Seniora - spotkanie policjanta z seniorami na Bemowie

W ramach Warszawskich Dni Seniora asp. szt. Jacek Błaszczyk z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV przy udziale bemowskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego przeprowadził spotkanie z seniorami z Bemowa. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia.

W ostatnim czasie oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka", przekazują często oszczędności całego życia.

Asp. szt. Jacek Błaszczyk z zespołu ds. prewencji kryminalnej wolskiej komendy rozmawiał z seniorami o tym jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Aby seniorzy wiedzieli jak ustrzec się przed zagrożeniami, funkcjonariusz opowiedział m.in. o metodach działania oszustów, o znanej metodzie na „wnuczka, kuzyna, znajomego lub policjanta CBŚ”.

Seniorzy wysłuchali też porad dotyczących jak ustrzec się przed włamaniem do mieszkania. Na zakończenie spotkania wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania uświadamiające różne zagrożenia pozwolą w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji.

ms

  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami