Dzielnicowy na spotkaniu z seniorami - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy na spotkaniu z seniorami

Dzielnicowy z Woli spotkał się z seniorami w klubokawiarni przy ul. Jana Pawła II. Podczas prelekcji seniorzy dowiedzieli się między innymi jak mogą wystrzegać się niebezpieczeństw związanych z coraz powszechniejszymi przestępstwami dokonywanymi na osobach starszych. Spotkanie odbyło się w ramach Wolskich Dni Seniora. Policjant przedstawił także, dlaczego nie wolno wpuszczać do domu obcych oraz dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych.

W ostatnim czasie oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka", przekazują często oszczędności całego życia.

Dzielnicowy z wolskiej komendy spotkał się z seniorami w klubokawiarni przy ul. Jana Pawła II. Spotkanie to odbyło się w ramach Wolskich Dni Seniora. Podczas spotkania, przestrzegał przed czyhającymi na nich niebezpieczeństwami. Informował również w jaki sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, jak zabezpieczyć swoje oszczędności oraz biżuterię przed kradzieżą oraz jak nie dać się okraść na ulicy.

Spotkanie było okazją do rozmów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także stworzyło możliwość integracji z seniorami. Seniorom policjant przekazał ulotki ostrzegające ich przed działaniem oszustów. Podobne spotkania w najbliższym czasie będą kontynuowane przez wolskich policjantów.

ms

  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami