Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z łomem w ręku włamał się do sklepu, zatrzymany na gorąco przez wolskich policjantów

Szybka reakcja policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli przyczyniła się do zatrzymania „na gorąco” mężczyzny podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu. Z ustaleń wynika, że sprawca przy użyciu łomu wyważył drzwi wejściowe, a następnie z wnętrza sklepu usiłował zabrać pieniądze. 57-latek wielokrotnie notowany i karany za podobne przestępstwa usłyszał zarzut w warunkach recydywy i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Około 3 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy w trakcie służby zauważyli, że drzwi w sklepie w dzielnicy są uszkodzone i uchylone. Wewnątrz od razu spostrzegli mężczyznę szabrującego pomieszczenie. W ręku trzymał łom, którym wyważył drzwi. Mężczyzna miał kominiarkę oraz rękawice ochronne. W lokalu znajdowała się kasa fiskalna, która również była otwarta, a pieniądze w wysokości około 3 tysięcy zł. znajdowały się w torbie 57-latka. Jacek S. został zatrzymany, na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna ma na sumieniu inne przestępstwa i przebywał w zakładzie karnym. Po zebraniu materiału dowodowego, podejrzany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ms

  • Mężczyna zatrzymany przez policjantów