Kasjer usłyszał 46 zarzutów oszustwa - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kasjer usłyszał 46 zarzutów oszustwa

Data publikacji 10.09.2018

Policjanci z wolskiej komendy przedstawili 46 zarzutów oszustwa 32-letniemu Piotrowi O. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przestępstwo polegało na wprowadzeniu w błąd pracodawcę w taki sposób, że towar pochodzący ze sklepu był skanowany oraz była pobierana za towar gotówka, następnie transakcja była anulowana, a pieniądze trafiały do kieszeni kasjera. Straty zostały oszacowane na kwotę ponad 6 tysięcy zł. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli pracowali nad sprawą związaną z oszustwem. Z ich informacji wynika, że pracodawca był wprowadzony w błąd w taki sposób, że towar, który pochodził ze sklepu najpierw był skanowany przez kasjera, była pobierana gotówka, następnie transakcja była anulowana i wycofana z systemu kasowego, pieniądze trafiały do kieszeni. 

Czynności jakie funkcjonariusze wykonali w tej sprawie pozwoliły na ustalenie i dotarcie do osoby za to odpowiedzialnej. Okazało się, że podejrzanym w tej sprawie jest pracownik sklepu, a do oszustw dochodziło już od stycznia br. Straty wyniosły ponad 6 tysięcy zł.

Piotr O. usłyszał łącznie 46 zarzutów oszustwa. Podejrzany podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ms