Rozbój za 3 złote - areszt 3 miesiące - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój za 3 złote - areszt 3 miesiące

Data publikacji 08.08.2018

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 61-latek wtargnął do mieszkania byłej konkubiny, szarpał ją, wykręcał ręce i zadawał ciosy w głowę wszystko po to, aby ta dała mu pieniądze. Mirosław P. po usłyszeniu zarzutu, decyzja sądu trafił do aresztu na trzy miesiące.

Po 21 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z bemowskiego komisariatu zostali wezwani na interwencję w związku z napaścią na kobietę. Całe zdarzenie miało rozegrać się w mieszkaniu. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia, z których wynika, że do mieszkania wtargnął były konkubent pokrzywdzonej, który odepchnął ją, szarpał i wykręcał ręce oraz zadawał ciosy w głowę żądając od niej pieniędzy. Wystraszona kobieta przekazała mu 3 złote i zaalarmowała Policję.  

61-letni Mirosław P. został zatrzymany w miejscu zamieszkania pokrzywdzonej i trafił do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, podejrzany usłyszał w prokuraturze zarzut rozboju. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

ms