Areszt za napaść za 190 złotych - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napaść za 190 złotych

Data publikacji 05.07.2018

Kilkanaście minut zajęło policjantom z Bemowa zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Z ustaleń wynika, że sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego, zadali mu cios w głowę, a następnie kopali po ciele i ukradli 190 zł. Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w tymczasowym areszcie. Za dokonanie rozboju grozi im kara do 12 pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Górczewskiej. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. W pewnej chwili dwóch z nich rzuciło się na pokrzywdzonego, zadali mu cios w głowę, przewrócili na ziemię i kopali po całym ciele. Na koniec ukradli 190 złotych i uciekli. Pokrzywdzony o wszystkim zaalarmował Policję. Na miejsce skierowano patrol policji oraz załogę pogotowia ratunkowego, która zabrała mężczyznę do szpitala na badania.

Funkcjonariusze błyskawicznie ustalili dane i miejsce pobytu podejrzewanych mężczyzn. Kilka minut po zdarzeniu w rękach mundurowych byli już obaj, 47-letni Paweł W. i 49-letni Jarosław K. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez śledczych z Bemowa podejrzani usłyszeli w prokuraturze rejonowej zarzut rozboju. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za ten czyn grozi im kara do 12 lat więzienia.

ms