Napadli przed bankomatem - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli przed bankomatem

Dwie osoby podejrzane o przestępstwo rozboju wpadły chwilę po napadzie i już usłyszały zarzut. To wynik pracy policjantów z wolskiej komendy. Z ustaleń wynika, że sprawcy napadli na pokrzywdzonego przy bankomacie żądając od niego pieniędzy, po tym zadali mu ciosy w głowę, zabrali telefon komórkowy oraz kartę bankomatową. Decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.

Po 7 policjanci z wolskiej patrolówki zostali zaalarmowani o tym, że doszło do rozboju. Z ustaleń wynika, że sprawcy napadli na pokrzywdzonego, kiedy ten był przed bankomatem. Zażądali od niego pieniędzy, jak ten powiedział, że nie ma, ci rzucili się na niego zadając mu ciosy w głowę i przewrócili na ziemię, po czym zabrali mu telefon komórkowy oraz kartę bankomatową.

Funkcjonariusze udali się w poszukiwaniu sprawców. W pewnej chwili zauważyli dwóch mężczyzn, których wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawców. 21-letni Mateusz K. i jego 28-letni kompan zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Śledczy zebrali materiał dowodowy i doprowadzili podejrzanych do prokuratury. Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju. Jeden z mężczyzn, 28-latek usłyszał zarzut w warunkach recydywy bowiem przebywał w zakładzie karnym za podobne przestępstwo. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.

ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów