Dzielnicowi z Woli zapobiegli tragedii - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Woli zapobiegli tragedii

Data publikacji 03.07.2018

Dzielnicowi z Woli uratowali mężczyznę, którego życie było zagrożone. Profesjonalizm jakim wykazali się policjanci oraz szybka reakcja sprawiła, że mężczyzna trafił do szpitala, gdzie został otoczony opieką lekarską.

Po południu dzielnicowi z Woli w trakcie obchodu, dotarli do lokalu, gdzie mieli wykonywać czynności służbowe. Pomimo wielokrotnego pukania do drzwi, nikt ich nie otwierał, jednak słyszeli pojedyncze odgłosy z mieszkania. Ta sytuacja od razu zaniepokoiła policjantów. Kiedy chwycili za klamkę, okazało się, że drzwi są otwarte. Od razu zauważyli leżącego na podłodze, znanego im mężczyznę, który w ogóle nie reagował.

Mężczyzna był przytomny, ale kontakt  z nim był utrudniony. Nie czekając długo, z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia wezwali na miejsce karetkę pogotowia,  ułożyli mężczyznę w pozycji bocznej ustalonej. Po chwili na miejscu załoga ratownictwa medycznego udzieliła pomocy mężczyźnie i zabrała go do szpitala. Dodatkowo okazało się, że w mieszkaniu znajdują się dwa małe koty. Dzielnicowi zaopiekowali się nimi. Zwierzęta zostały przekazane do schroniska.

Dzięki natychmiastowej reakcji i pomocy policjantów z Woli mężczyźnie nie zagraża już niebezpieczeństwo.

ms