Odpowie za próbę kradzieży z włamaniem do samochodu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za próbę kradzieży z włamaniem do samochodu

Data publikacji 28.06.2018

Zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do pojazdu usłyszał w wolskiej komendzie 38-letni Daniel A. Mężczyzna został zatrzymany na gorąco przestępczego procederu przez policjantów z Bemowa. 38-latek nie potrafił wytłumaczyć funkcjonariuszom dlaczego znajduje się w pojeździe do którego nie posiada kluczyków i który nie należy do niego. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W południe policjanci z komisariatu na Bemowie otrzymali zgłoszenie o tym, że jakiś mężczyzna wtargnął od strony bagażnika do zaparkowanego pojazdu. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. Tam zauważyli wybitą szybę w pojeździe, uszkodzony zamek w drzwiach citroena oraz szabrującego mężczyznę. Ten widząc policjantów, na ich polecenia zachowywał się agresywnie i nie potrafił wytłumaczyć dlaczego znajduje się w pojeździe. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu i ma ponad promil alkoholu w organiźmie.

38-letni Daniel A. został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ms