Włamywacze mieszkaniowi zatrzymani w pościgu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze mieszkaniowi zatrzymani w pościgu

Dwa miesiące aresztu zastosował sąd wobec dwóch obywateli Gruzji, którzy podejrzani są o usiłowanie kradzieży z włamaniem do mieszkania. Mężczyźni w wieku 35 i 45 lat zostali zatrzymani w pościgu przez bemowski wywiad. Jeden z ich próbował otworzyć drzwi balkonowe mieszkania usytuowanego na pierwszym piętrze, drugi stał „na czatach”. Widząc policjantów podjęli próbę ucieczki, którą zakończyli w policyjnej celi. 35-latek posiadał przy sobie narkotyki. Teraz może grozić im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło po 2 w nocy. Policjanci w trakcie służby na terenie dzielnicy Bemowo realizując zadania ukierunkowane na zapobieganie kradzieżom z włamaniem do mieszkań kontrolowali teren jednego z osiedli. Otrzymali informację, że ktoś na balkonie usytuowanym na pierwszym piętrze świeci latarką. Nie czekając długo podjęli interwencję. Tam zauważyli mężczyznę, który zeskoczył z balkonu i wraz z drugim mężczyzną stojącym „na czatach” rozpoczęli ucieczkę. Wywiadowcy ruszyli za nimi. Po kilkunastu minutach pościgu mężczyźni zostali zatrzymani, okazali się nimi dwaj obywatele Gruzji w wieku 35 i 45 lat. Mieli oni przy sobie torbę z rękawiczkami, latarką, wkrętakami i innymi przedmiotami. Dodatkowo przy jednym z nich policjanci ujawnili marihuanę.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z wolskiej komendy zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili podejrzanym zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, dodatkowo 35-latek usłyszał jeszcze zarzut posiadania środków odurzających. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury o zastosowanie środka izolacyjnego, mężczyźni trafili do aresztu na dwa miesiące.

ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów