Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli walizkę, a później za jej zwrot żądali korzyści majątkowej

Data publikacji 19.06.2018

Dzięki szybko zorganizowanej zasadzce przez wolskich policjantów doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych oszustwo. 26 i 39 latek wpadli na gorąco, kiedy przyszli odebrać pieniądze w zamian za skradzioną walizkę. Mężczyźni już usłyszeli w tej sprawie zarzuty.

Po przyjęciu zgłoszenia o przestępstwie policjanci ze wolskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zajęli się sprawą kradzieży walizki. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że zadzwonił do niego mężczyzna, który oznajmił, że posiada jego walizkę i odda ją jeśli otrzyma za to korzyść finansową.

Mężczyzna, aby odzyskać swoją własność, umówił się z mężczyzną na spotkanie. Policjanci zorganizowali zasadzkę. Na umówione spotkanie z pokrzywdzonym przyszło dwóch mężczyzn. W ręku jeden z nich trzymał walizkę. 26 i 39-latek z pewnością nie spodziewali się takiego obrotu sprawy. Do akcji wkroczyli wolscy policjanci. Kamil W. i Piotr K. zostali zatrzymani, pokrzywdzony odzyskał walizkę wraz ze swoimi osobistymi rzeczami.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut żądania korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. Kamil K. usłyszał zarzuty w warunkach recydywy, bowiem mężczyzna przebywał w zakładzie karnym za podobne przestępstwo i opuścił więzienne mury trzy lata temu po dwóch latach pobytu, natomiast Piotr K. usłyszał dodatkowo zarzut za ukrywanie dokumentu, którym nie miał prawa rozporządzać.

ms