Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kampania edukacyjna pn. „Domowa Apteczka – Tylko Bezpieczna” na Bemowie

Policjanci wydziału profilaktyki z Woli wspólnie z bemowską delegaturą biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego przekazali seniorom z Domu Pomocy Społecznej ulotki oraz kasetki do precyzyjnego dawkowania i przechowywania leków. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii edukacyjnej pn. „Domowa Apteczka – Tylko Bezpieczna”.

Polska jest szóstym, co do wielkości rynkiem zbytu leków w Europie. Od wielu lat notowany jest wzrost popytu na farmaceutyki, którymi często leczymy się sami, kupując je w aptece bez recepty. Dosyć powszechne jest także zjawisko wykorzystywania przeterminowanych leków, w tym antybiotyków, zaordynowanych nam uprzednio przez lekarza, które przechowujemy w domowych apteczkach. Problem nieodpowiedniego stosowania leków istnieje dzisiaj w wielu krajach rozwiniętych i nie omija również wielkich polskich aglomeracji miejskich w tym m.st. Warszawy.

W związku z powyższym, wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom, ale i zagrożeniom, policjanci z Woli wspólnie z bemowską delegaturą biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego przekazali seniorom z Domu Pomocy Społecznej ulotki oraz kasetki do precyzyjnego dawkowania i przechowywania leków. Kampania  pn. „Domowa Apteczka – Tylko Bezpieczna” ma zawrócić uwagę osób dorosłych na bezpieczne stosowanie leków.

Działania policjantów zajmujących się zagadnieniami profilaktyki społecznej oraz wspierających ich parterów społecznych mają na celu uświadomienie społeczeństwu zasad bezpiecznego stosowania i przechowywania leków, ograniczenie stosowania leków pochodzących z nielegalnych źródeł, uwrażliwienie pacjentów na możliwość występowania działań niepożądanych związanych z terapią oraz uświadomienie zagrożeń wynikających z interakcji leków z niektórymi produktami spożywczymi.

Kampanię społeczną pn. „Domowa Apteczka – Tylko Bezpieczna” zainaugurowali policjanci Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji. Partnerami społecznymi akcji są: firma Polpharma, Fundacja Wsparcia Policjantów, Stowarzyszenie Stop Nielegalnym Farmaceutykom. Za konsultację merytoryczną projektu odpowiadali pracownicy Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kampania potrwa do końca tego roku.

ms

  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami