Policjanci w pościgu zatrzymali pijanego kierowcę - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w pościgu zatrzymali pijanego kierowcę

Data publikacji 15.06.2018

Policjanci z Woli podęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 29-latek kierował po alkoholu będąc prawomocnie skazanym za takie samo przestępstwo. Michał W. już usłyszał zarzuty.

Około 23 policjanci z wolskiej patrolówki podjęli pościg za kierującym peugeotem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący nadal uciekał wolskimi ulicami łamiąc przy tym przepisy prawa o ruchu drogowym. Gdy zatrzymał pojazd opuścić go i dalej próbował uciec pieszo. Policjanci od razu ruszyli za nim. Mężczyzna został zatrzymany.

29-latek trafił do wolskiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że kierował po alkoholu będąc prawomocnie skazanym za takie samo przestępstwo.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu oraz prowadzenia pojazdu będą w stanie nietrzeźwości będąc prawomocnie skazanym za takie samo przestępstwo.

ms