W nocnym pościgu zatrzymani na kradzieży samochodu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W nocnym pościgu zatrzymani na kradzieży samochodu

Cała akcja była dynamiczna. Po zgłoszeniu kradzieży toyoty policjanci z komisariatu Policji na Bemowie wraz ze stołecznymi i bielańskimi wywiadowcami podjęli pościg za mężczyznami uciekającymi dwoma pojazdami, skradzionym i tym, którym przyjechali po swój łup. Pościg rozpoczął się w Warszawie, a zakończył w Jabłonnej. Dwóch 22-latków usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem pojazdu.

W nocy załoga patrolowa z komisariatu na Bemowie została zaalarmowana o tym, że doszło do kradzieży toyoty wartej ok. 22 tysiące złotych. Na miejscu policjanci podjęli działania i namierzyli miejsce, gdzie mógł oddalić się złodziej wraz z drugim mężczyzną poruszającym się oplem, z którym przyjechał po łup. Policjanci od razu podjęli pościg. W działania pościgowe włączyli się wywiadowcy ze stołecznej i bielańskiej komendy.

Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący toyotą i oplem uciekali, nie reagowali na znaki funkcjonariuszy nakazujące zatrzymanie pojazdów. Dynamiczny pościg zakończył się w Jabłonnej. 22-letni Piotr F. i 22-letni Mateusz G. zostali zatrzymani.  

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem samochodu wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Odzyskany przez policjantów pojazd wrócił już do właściciela.

ms

  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną