Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w pościgu ulicami Woli zatrzymali poszukiwanego 7 podstawami

Cała akcja była dynamiczna. Policjanci z Woli podęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 33-latek ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów oraz ma 7 podstaw poszukiwawczych. Andrzej N. już usłyszał zarzuty i trafił do zakładu karnego.

Około 10 policjanci z wolskiej patrolówki podjęli pościg za kierującym daewoo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący nadal uciekał wolskimi ulicami łamiąc przy tym przepisy prawa o ruchu drogowym. Gdy zatrzymał pojazd dynamicznie odpiął pasy i próbował opuścić go. Policjanci od razu pobiegli w jego kierunku uniemożliwiając mu ucieczkę pieszo.

33-latek został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów oraz ma 7 podstaw poszukiwawczych, w tym trzy listy gończe wydane przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ, Sąd Rejonowy w Piasecznie i Sąd Okręgowy w Łomży oraz ma cztery podstawy ustalenia miejsca pobytu. Andrzej N. trafił do policyjnej celi.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu oraz prowadzenia pojazdu pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna trafił do zakładu karnego w celu odbycia kary co najmniej dwóch lat więzienia.

ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów