Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca i agresywny pasażer wpadli w ręce dochodzeniowca będącego na wolnym dniu od służby

Data publikacji 05.06.2018

Asp. szt. Andrzej Czaiński z wolskiej komendy, na dniu wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę oraz pasażera, który naruszył jego nietykalność. Po informacji od zaniepokojonych mieszkańców o tym, że kierujący nissanem brawurowo wjechał i zaparkował obok bawiących się dzieci, od razu zareagował. W międzyczasie wezwał też patrol Policji, który zatrzymał pijanego kierowcę. Pasażer widząc co się dzieje, uderzył pięścią funkcjonariusza próbując przerwać jego interwencję. Badanie wykazało, że kierujący miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Około 18 asp.szt. Andrzej Czaiński z wydziału dochodzeniowo-śledczego z Woli, w czasie wolnym od służby, został zaalarmowany przez sąsiadów o tym, że kierujący nissanem brawurowo wjechał na teren osiedla i zaparkował obok bawiących się dzieci. Z relacjo osób będących w pobliżu wynikało, że kierujący jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu i wraz z pasażerem przez cały czas przebywają w pojeździe i w każdej chwili mogą odjechać.

Funkcjonariusz od razu zareagował z uwagi na możliwe niebezpieczeństwo odjechania z miejsca pijanego kierowcy, gdzie bawiły się dzieci i natychmiast powiadomił patrol Policji o całej sytuacji. Poszedł do kierującego nissanem, okazał legitymację służbową i przedstawił się. Od mężczyzny od razu była wyczuwalna woń alkoholu, wewnątrz pojazdu leżała butelka alkoholu. Kierujący zareagował na to agresywnie i odepchnął drzwiami policjanta. W tym czasie przybyły patrol Policji zatrzymał mężczyznę, który po zbadaniu alkomatem miał ponad promil alkoholu w organizmie. Pasażer widząc co się dzieje, rzucił się na funkcjonariusza i uderzył go pięścią w głowę. Mężczyzna został również zatrzymany.

Mężczyźni w wieku 30 i 35 lat trafili do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego obaj obywatele Ukrainy usłyszeli zarzut karny, kierujący usłyszał zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, 30-letni pasażer usłyszał zarzut naruszenia nietykalności policjanta.

ms