Policjanci przeprowadzili szkolenie z pracownikami banku - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przeprowadzili szkolenie z pracownikami banku

Policjanci z Woli zorganizowali szkolenie dla przedstawicieli banku. Spotkanie było odpowiedzią na zaproszenie do współpracy w ramach wolskiej kampanii informacyjnej „Nie daj się nabrać na wnuczka, na policjanta”.

Komenda Rejonowa Policji Warszawa IV zaprosiła do współpracy placówki bankowe z terenu Woli i Bemowa w ramach wolskiej kampanii informacyjnej „Nie daj się nabrać na wnuczka, na policjanta”. Jednym z celów kampanii jest dotarcie do placówek świadczących usługi finansowe oraz lokalnych oddziałów bankowych w celu zorganizowania szkoleń podczas których policjanci poinstruują, na co zwrócić uwagę, gdy starsza osoba próbuje wypłacić lub przelać znaczną kwotę pieniędzy, a można domniemywać, że jest potencjalną ofiarą przestępstwa.

Pomoc pracowników banków w momencie, kiedy starsza osoba próbuje wypłacić z konta dużą sumę pieniędzy bądź zlikwidować lokatę, bardzo często udaremnia dokonanie przestępstwa przez oszustów i prowadzi do ich zatrzymania. Podczas spotkania zorganizowanego w siedzibie komendy przy ul. Żytniej z przedstawicielami banków zostały przekazane specjalnie na tę okazję przygotowane ulotki i plakaty. Szkolenie, które odbyło się w ubiegłym tygodniu,  było odpowiedzią na zaproszenie policjantów do współpracy.

Zachęcamy placówki świadczące usługi finansowe oraz lokalne oddziały bankowe do dalszej współpracy.

ms