Kierujący i pasażer zatrzymani po policyjnym pościgu - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący i pasażer zatrzymani po policyjnym pościgu

Wszystko odbyło się bardzo dynamicznie. Policjanci podjęli pościg za kierowcą citroena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nadal kontynuował jazdę, a po chwili porzucił pojazd i wraz z pasażerem uciekali pieszo. Zaraz po tym zostali zatrzymani przez bemowskich policjantów. Agresywny pasażer stawiał czynny opór, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, znieważył i naruszył ich nietykalność. Obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Podejrzani usłyszeli zarzuty karne.

Około 2 policjanci z Bemowa podjęli pościg za kierującym citroenem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna kontynuował ucieczkę bemowskimi ulicami jadąc „pod prąd”. W pewnym momencie porzucił samochód i wraz z pasażerem próbowali oddalić się pieszo.

Po chwili obaj zostali zatrzymani przez policjantów. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że są oni pod wpływem alkoholu i mają niespełna dwa promile alkoholu w organizmie. Jeden z mężczyzn, 24-letni pasażer stawiał czynny opór i nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy przy tym znieważył ich i naruszył nietykalność.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzuty, 21-letni Kamil Ł. usłyszał zarzuty dotyczące niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 24-letni Patryk P. usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów.

ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów