Dzielnicowy z Woli zapobiegł tragedii - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z Woli zapobiegł tragedii

Data publikacji 25.05.2018

Dzielnicowy z Woli uratował kobietę, której życie było zagrożone. Profesjonalizm jakim wykazał się policjant oraz szybka reakcja sprawiła, że 73-letnia kobieta trafiła do szpitala, gdzie została otoczona opieką lekarską.

W środę około 11 do dzielnicowego z Woli dotarła informacja od przedstawiciela spółdzielni mieszkaniowej o tym, że w jednym z mieszkań przebywa starsza kobieta, która od kilku dni nie była widziana i mogło dojść do tragedii. Dzielnicowy ustalił, że 73-letnia kobieta przebywa w mieszkaniu sama i ma trudności w samodzielnym poruszaniu się. Pomimo wielokrotnego pukania i wzywania do otwarcia drzwi, nikt ich nie otwierał.

Mając dobre rozpoznanie wśród mieszkańców, dzielnicowy wiedział, że klucze do mieszkania może posiadać znajoma starszej pani. Skontaktował się z nią i poprosił o dostarczenie kluczy. Po otwarciu drzwi wszedł do mieszkania. W łóżku leżała 73-latka i była w stanie zagrażającym życiu i zdrowiu, bez kontaktu wzrokowego. Dzielnicowy, po sprawdzeniu czynności życiowych, od razu powiadomił załogę ratownictwa medycznego, która zabrała 73-latkę do szpitala.

Dzięki natychmiastowej reakcji i pomocy dzielnicowego starszej kobiecie nie zagraża już niebezpieczeństwo.

ms