Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Koleżankom z pracy ukradła karty i dokonywała transakcji, usłyszała 29 zarzutów

Data publikacji 22.05.2018

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież z włamaniem mniejszej wagi. Z ustaleń wynika, że kobieta będąc zatrudniona w restauracji ukradła koleżankom karty bankomatowe, następnie dokonywała nimi transakcji głównie na zakup alkoholu. 33-letnia Kinga K. usłyszała łącznie 29 zarzutów karnych. Do zarzucanych czynów przyznała się i poddała dobrowolnie karze.

Do komendy na Wolę zgłosiły się dwie pokrzywdzone zatrudnione w tej samej restauracji, które zawiadomiły o kradzieży kart bankomatowych i dokonywanych nimi drobnych transakcji głównie na alkohol. Podejrzenia od razu zostały skierowane na kobietę, która od niedawna została tam również zatrudniona. Funkcjonariusze po przesłuchaniu świadków i zgromadzeniu materiału dowodowego potwierdzili przypuszczenia związane z tym, że związek ze zdarzeniami może mieć 33-latka.

Niedługo po tym policjanci zatrzymali kobietę. Podejrzana Kinga K. usłyszała łącznie 29 zarzutów karnych dotyczących kradzieży z włamaniem mniejszej wagi, jeden dotyczył kradzieży karty. W trakcie przesłuchania 33-latka przyznała się i poddała dobrowolnie karze roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres dwóch lat oraz obowiązkowi naprawienia szkody.

ms