Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli zszywacz elektryczny po czym zaatakowali pracowników ochrony

Dwa miesiące aresztu zastosował sąd wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Mężczyźni zostali zatrzymani zaraz po zdarzeniu przez policjantów z wolskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. Z ustaleń wynika, że sprawcy po tym jak ukradli zszywacz elektryczny rzucili się na pracowników ochrony, którzy próbowali ich ująć. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło przed południem. Z relacji pracowników ochrony wynika, że kiedy zauważyli jak mężczyźni kradną zszywacz elektryczny o wartości ok. 200 zł. i wychodzą z nim za linię kas wybiegł za nimi. Na reakcję pracowników ochrony mężczyźni zareagowali agresywnie i doszło pomiędzy nimi do szarpaniny, napastnicy zadawali ciosy pięściami kopali ich po całym ciele. Jeden z mężczyzn został ujęty, drugi próbował uciec. Wtedy pracownik ochrony pobiegł za nim. Podczas pościgu ochroniarz został zaatakowany przez mężczyznę, który przewrócił go na ziemię i zadawał ciosy w twarz. W tym czasie przybyły na miejsce patrol Policji zatrzymał obu napastników.

20-letni Przemysław K. i 32-letni Michał H. trafili do policyjnej celi. Śledczy zgromadzili materiał procesowy i doprowadzili mężczyzn do prokuratury. Podejrzani usłyszeli  zarzuty kradzieży rozbójniczej działając wspólnie i w porozumieniu. Decyzją sądu zostali aresztowani na dwa miesiące. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów