Zatrzymani za kradzież rozbójniczą - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 15.05.2018

Reakcja policjanta ze stołecznego ruchu drogowego będącego po służbie wraz z policjantami z Bemowa doprowadziła do zatrzymania mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Z ustaleń wynika, że sprawcy zażądali od pokrzywdzonego pieniędzy po czym rzucili się na niego, bili go po całym ciele. Jeden z nich uderzył go butelką po głowie. Zaraz po tym uciekli. 35-letni Grzegorz K. i 40-letni Norbert J. po usłyszeniu zarzutu zostali objęci dozorem policyjnym.

Policjanci z Bemowa otrzymali zgłoszenie o tym, że doszło do kradzieży rozbójniczej. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że do siedzącego na ławce mężczyzny podeszło dwóch innych i zażądali wydania przez niego wszystkich pieniędzy, które przy sobie posiada. Kiedy ten odpowiedział, że nie ma pieniędzy ci rzucili się na niego, przewrócili go na ziemię i bili po całym ciele. Jeden z napastników rozbił mu na głowie butelkę. Zaraz po tym próbowali uciec.

Widząc zdarzenie policjant ze stołecznego ruchu drogowego będący po służbie ruszył w kierunku jednego z napastników, który uciekał z miejsca przestępstwa. Policjant w pościgu ujął go. Drugi z napastników został ujęty przez innego mężczyznę będącego na miejscu. Przybyła na miejsce załoga policyjna zatrzymała 35-letniego Grzegorza K. i 40-letniego Norberta J. Obaj trafili do policyjnej celi.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z Bemowa. Policjanci przekazali podejrzanych wraz z materiałem sprawy do prokuratury. Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej i zostali objęci dozorem policyjnym. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ms