Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bracia z zarzutami za przygotowanie do fałszowania orzeczeń lekarskich

Bemowscy policjanci zatrzymali dwóch braci podejrzanych o czynienie przygotowań do podrobienia dokumentów w celu użycia ich za autentyczne. W chwili zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli liczne zaświadczenia i orzeczenia lekarskie oraz pieczątki. Dodatkowo jeden z nich posiadał narkotyki. Po usłyszeniu zarzutu mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym.

Do zatrzymania dwóch braci przez policjantów z komisariatu na Bemowie doszło w miniony czwartek. W chwili zatrzymania jeden z nich posiadał przy sobie orzeczenia i zaświadczenia lekarskie opatrzone pieczątkami. Drugi posiadał ponad 7 gramów marihuany. W mieszkaniu podczas przeszukania u 23-latka kryminalni ujawnili puste i wypełnione książeczki zdrowia, orzeczenia lekarskie wystawione na różne osoby opatrzone pieczęciami, wyniki badań lekarskich, przekazy pocztowe.

22-letni Mateusz S. i 23-letni Kamil S. trafili do policyjnej celi. Śledczy zgromadzili materiał procesowy. Podejrzani usłyszeli zarzut czynienia przygotowań do podrobienia dokumentów w celu użycia ich za autentyczne. Dodatkowo 23-latek usłyszał jeszcze zarzut posiadania środków odurzających. Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności

ms

  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów