Papierosy bez akcyzy ukryte w sklepie zielarkim - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy ukryte w sklepie zielarkim

Data publikacji 14.05.2018

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji z wolskiej komendy zatrzymali kobietę i zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy. Towar były przechowywany w sklepie w paczkach i specjalnie przygotowanych torebkach. 32-latka odpowie za wykroczenie skarbowe. Skarb Państwa poniósł straty sięgające niemalże 5 tysięcy złotych.

Policjanci z wolskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją przypuszczali, że kobieta sprzedająca artykuły zielarskie w sklepie w dzielnicy najprawdopodobniej przechowuje towar bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze przygotowali działania i podjęli obserwację.

W wyniku tych działań policjanci zatrzymali 32-letnia kobietę. trakcie czynności służbowych, funkcjonariusze ujawnili ukryte papierosy w ilości ponad 4 tys. szt. Towar bez akcyzy był również ukryty w mikrofalówce. Straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły niemalże 5 tysięcy złotych.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych przez policjantów, na podstawie zgromadzonych dowodów zatrzymana usłyszała zarzut przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

ms