Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za wymuszenie zwrotu wierzytelności i handel narkotykami

Data publikacji 10.05.2018

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wymuszenie zwrotu wierzytelności i handel narkotykami. Jeden z mężczyzn podejrzany jest jeszcze o posiadanie metamfetaminy i paserstwo. Z ustaleń wynika, że mężczyźni mieli grozić pokrzywdzonemu jeśli ten nie odda pieniędzy za zakupione narkotyki. Po usłyszeniu zarzutów karnych, trafili na trzy miesiące do aresztu.

Do przestępstwa miało dojść na warszawskim Bemowie. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dwóch mężczyzn w wieku 30 i 32 lata mieli grozić znajomemu, który kupił od nich narkotyki. Chodziło o zwrot wierzytelności w wysokości 160 złotych. Funkcjonariusze mając informację o całej sytuacji szybko zorganizowali działania.

Podejrzewani mężczyźni wpadli w zasadzkę. W trakcie kontroli okazało się, że jeden z nich posiadał przy sobie metamfetaminę i telefon komórkowy pochodzący z przestępstwa o wartości ok. 2 tysięcy zł. Zatrzymany Łukasz M. i Piotr P. trafili do policyjnej celi.

Po zgromadzeniu materiału procesowego podejrzani usłyszeli zarzuty karne dotyczące udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz wymuszenia zwrotu wierzytelności. Dodatkowo 32-latek usłyszał zarzut związany z paserstwem i posiadaniem narkotyków.  Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

ms