Policjanci namierzyli włamywaczy i odzyskali łup - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci namierzyli włamywaczy i odzyskali łup

Niespełna kilku godzin potrzebowali policjanci z Woli, aby namierzyć i zatrzymać w wytypowanym lokalu mężczyzn podejrzanych o włamanie do sklepu internetowego i kradzież sprzętu o wartości ponad 5 tysięcy zł. Policjanci odzyskali skradziony łup i udowodnili im jeszcze inną kradzież. Po usłyszeniu zarzutów dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci z Woli zostali zaalarmowani o tym, że doszło do włamania do sklepu internetowego i kradzieży słuchawek, mikrofonów i innego sprzętu o łącznej wartości ponad 5 tysięcy zł. Funkcjonariuszka z wydziału patrolowo- interwencyjnego od razu wpadła na ich trop. Ustaliła, że sprawcy najprawdopodobniej uciekli w kierunku ul. Złotej i wbiegli do klatki schodowej udając się do jednego z mieszkań. Szybko namierzyła lokal w którym się ukryli. Kiedy zapukała do drzwi, ci nie chcieli ich otworzyć. Dopiero po chwili jeden z mężczyzn je otworzył. W mieszkaniu było trzech mężczyzn, 20-letni Łukasz K. 22-letni Paweł S. i 23-letni Kamil K. Mężczyźni udali zaskoczonych wizytą policjantów do czasu, kiedy funkcjonariusze ujawnili sprzęt pochodzący z włamania. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

W trakcie gromadzenia materiału procesowego funkcjonariusze udowodnili im, że wspólnie i w porozumieniu, w wynajętym mieszkaniu, mieli związek z kradzieżą telewizora o wartości ok. 2 tysięcy złotych. Mężczyźni byli notowani za różne przestępstwa, jeden z nich był poszukiwany przez inną jednostkę Policji. Dwóch podejrzanych Paweł S. i Kamil K. usłyszało zarzut kradzieży z włamaniem, natomiast cała trójka usłyszała zarzut kradzieży telewizora. Decyzją sądu, Paweł S. i Kamil K. zostali tymczasowo aresztowani na dwa miesiące.    

ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów