Policjant po służbie zatrzymał kierowcę z 4 promilami - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał kierowcę z 4 promilami

Data publikacji 04.05.2018

Policjant z Woli po służbie zareagował na zachowanie pijanego mężczyzny, który kierował swoim pojazdem. Jak się okazało, mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie, nie miał prawa jazdy i ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Było przed 10, kiedy policjant z Woli po służbie, jechał prywatnym samochodem z Kazimierza Dolnego w stronę Puław. Zwrócił uwagę na kierującego peugeotem. Mężczyzna jechał wężykiem i nie panował nad pojazdem. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że jest pod wyraźnym wpływem alkoholu. Nie czekając długo, natychmiast zareagował. Kiedy zatrzymał kierującego, podbiegło jeszcze dwóch innych kierowców, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Wezwany na miejsce patrol Policji wykonał z nim czynności. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ok. 4  promili alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna nie ma prawa jazdy oraz posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjant, który zareagował na naruszenie prawa swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się w każdej chwili nie tylko będąc na służbie.   

ms