Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 45 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji z wolskiej komendy wpadli na trop mężczyzny przechowującego papierosy bez polskich znaków akcyzy. W wyniku działań funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 45.000 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, 25 butelek z nieznaną cieczą. 44-letni Tomasz C. usłyszał zarzut przechowywania podrobionego towaru. Skarb Państwa poniósł straty sięgające niemalże 50 tysięcy złotych.

Policjanci z wolskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją przypuszczali, że mężczyzna zajmujący się handlem towarów na bazarze może posiadać i dystrybuować nielegalne papierosy. Funkcjonariusze przygotowali działania i podjęli obserwację.

W wyniku tych działań policjanci zatrzymali 44-letniego Tomasza C. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany nakazem doprowadzenia w celu odbycia kary 10 dni więzienia. W trakcie czynności służbowych, na parkingu w jego pojeździe, funkcjonariusze ujawnili ukryte papierosy w ilości 2800 szt. Towar bez akcyzy był również w pawilonie na bazarze ukryty pod ladą w ilości 520 szt. Podczas przeszukania lokalu zajmowanego przez mężczyznę policjanci ujawnili pozostałą część papierosów bez akcyzy w ilości niemalże 4200 szt. W mieszkaniu znajdowało się również 25 butelek o nieznanej cieczy, które zostały zabezpieczone i przekazane do badań. Podczas tych działań operacyjni zabezpieczyli łącznie ponad 45 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły niemalże 50 tysięcy złotych.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych przez policjantów, na podstawie zgromadzonych dowodów zatrzymany usłyszał zarzut przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejny zarzut za wyrabianie lub rozlewanie napojów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestru.

ms

  • Zabezpieczony towar bez akcyzy
  • Zabezpieczony towar bez akcyzy
  • Zabezpieczony towar bez akcyzy
  • Zabezpieczona substancja
  • Zabezpieczony towar bez akcyzy
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
Ładowanie odtwarzacza...