Spotkanie z seniorami w kościele Mariawitów - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z seniorami w kościele Mariawitów

Policjant z zespołu profilaktyki społecznej z wolskiej komendy asp. szt. Jacek Błaszczyk przeprowadził spotkanie z seniorami, które zostało zorganizowane na terenie Parafii i było częścią wolskiej kampanii informacyjnej Nie daj się nabrać „na wnuczka” „na policjanta”. Podczas prelekcji seniorzy dowiedzieli się między innymi jak mogą wystrzegać się niebezpieczeństw związanych z coraz powszechniejszymi przestępstwami dokonywanymi na osobach starszych. Policjant przedstawił także, dlaczego nie wolno wpuszczać do domu obcych oraz dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową.

W ostatnim czasie oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka", przekazują często oszczędności całego życia.

Asp. szt. Jacek Błaszczyk spotkał się ponownie z seniorami bezpośrednio po mszy w kościele Mariawitów. Spotkanie to odbyło się w ramach wolskiej kampanii informacyjnej nie daj się nabrać „na wnuczka” „na policjanta”. Podczas spotkania, przestrzegał przed czyhającymi na nich niebezpieczeństwami. Informował również w jaki sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, jak zabezpieczyć swoje oszczędności oraz biżuterię przed kradzieżą oraz jak nie dać się okraść na ulicy.

Spotkanie było okazją do rozmów o bezpieczeństwie, a także stworzyło możliwość integracji z seniorami. Seniorom policjant przekazał ulotki ostrzegające ich przed działaniem oszustów. Podobne spotkania w najbliższym czasie będą kontynuowane przez wolskich policjantów.

Link:

http://www.mariawita.waw.pl/2018_pogadanka.php

mat i foto str. inter. Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Warszawie/ms