Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kurier i „magazynier” zatrzymani w związku z obrotem znacznej ilości narkotyków

Blisko kilogram marihuany, ponad pół kilograma amfetaminy, mefedron, ponad 6 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar i grzywien oraz zatrzymani mężczyźni to wynik pracy policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z Woli. Funkcjonariusze zabezpieczyli również do sprawy elektroniczne wagi służące do porcjowania narkotyków, zgrzewarki oraz torebki strunowe. Podejrzani usłyszeli zarzut uczestniczenia w obrocie znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu trafili do aresztu na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału kryminalnego wolskiej komendy kolejny raz dowiedli swoją skuteczność w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Praca operacyjna kryminalnych doprowadziła ich do ustalenia dwóch mężczyzn, kuriera i osobę odpowiedzialną za magazynowanie narkotyków znacznej ilości w mieszkaniu. Policjanci zorganizowali działania i skontrolowali lokal usytuowany na terenie dzielnicy.

Drzwi do mieszkania otworzył 30-letni mężczyzna. Funkcjonariusze przystąpili do przeszukania. W pokoju ujawnili plastikowe pudełko z zawartością białej sypkiej substancji. W kuchni znaleźli również sproszkowaną substancję koloru białego. Na blacie leżały tabletki, wagi elektroniczne, folia do zgrzewania, łyżeczka metalowa ubrudzona białą substancją oraz torebki strunowe. W piekarniku ukryte były torby foliowe z zawartością sproszkowanej substancji oraz suszu roślinnego.

W trakcie czynności kryminalnych do mieszkania wszedł drugi z mężczyzn. 35-latek widząc policjantów był wyraźnie zaniepokojony. W trakcie kontroli jego odzieży wypadła mu torebka foliowa z zapięciem strunowym z zawartością ponad 700 tabletek. Wszystkie rzeczy, które ujawnili policjanci, zostały zabezpieczone wraz z pieniędzmi w wysokości ponad 6 tysięcy zł. na poczet przyszłych kar i grzywien. Zabezpieczone substancje trafiły do laboratorium kryminalistycznego. Badanie wykazało, że jest to prawie 900 gramów marihuany, ponad pół kilograma amfetaminy, ponad 300 gram mefedronu i ponad 133 gram substancji psychotropowej MDMA.

Mężczyźni w wieku 30 i 35 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Gromadzeniem materiału dowodowego zajęli się  śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. W trakcie ustaleń okazało się, że mężczyzna w wieku 35-lat był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza w celu odbycia kary trzech lat więzienia za przestępstwo z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni był wielokrotnie notowani za różne przestępstwa.

Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące uczestniczenia w obrocie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec nich środka izolacyjnego. Sąd aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ms

  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
Ładowanie odtwarzacza...