Zatrzymani na gorąco podczas usiłowania kradzieży kół - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani na gorąco podczas usiłowania kradzieży kół

Data publikacji 20.04.2018

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali cztery osoby podejrzane o usiłowanie kradzieży kół. Trzech mężczyzn i kobieta zostali przyłapani przez funkcjonariuszy na gorąco przestępczego procederu. W pojeździe, którym się poruszali ukryli skradzione nakładki na śruby. Podejrzani usłyszeli zarzuty karne.

Po północy policjanci z komisariatu na Bemowie zauważyli mężczyznę siedzącego w aucie  nienaturalnie zachowującego się. Niedaleko od pojazdu kolejna osoba rozglądała się nerwowo we wszystkie kierunki. Sytuacja ta od razu zainteresowała policjantów. W pewnej chwili zauważyli kolejne dwie osoby, które wstały i odeszły od zaparkowanego innego auta. Szybkim krokiem próbowali dojść do pojazdu w którym siedział mężczyzna. Cała sytuacja nie uszła uwadze policjantów. Po sprawdzeniu pojazdu od którego odeszli mężczyźni, funkcjonariusze zauważyli odkręcone śruby w kołach. Po wylegitymowaniu czwórki osób, policjanci ujawnili skradzione nakładki na śruby, w bagażniku były cegły i lewarki.

38-letnia Aneta A. 38-letni Mariusz M. 24-letni Marcin O. i 22-letni Mateusz B. zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Dochodzeniowcy zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ms