Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał zareklamować buty z półki sklepowej, odpowie za oszustwo

Data publikacji 12.04.2018

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oszustwa. Z ustaleń wynika, że mężczyzna chciał wyłudzić pieniądze reklamując buty, które chwilę wcześniej zabrał z półki sklepowej. Okazało się, że posiadał paragon na te samo obuwie, które dzień wcześniej zakupił. Kiedy sprzedawca zorientował się natychmiast zaalarmował Policję. 34-latek już usłyszał zarzut. Może grozić mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu na Bemowie otrzymali zgłoszenie od sprzedawcy, że najprawdopodobniej na terenie sklepu jest mężczyzna, który dopuścił się oszustwa. Na miejscu funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna będąc w sklepie, po chwili podszedł do sprzedawcy wraz z kartonem z butami i chciał je zareklamować. Po dokładnym sprawdzeniu wyszło na jaw, że mężczyzna dzień wcześniej kupił buty, które zostawił w domu, a na drugi dzień wziął kolejne z półki sklepowej licząc na zwrot pieniędzy.

34-latek został zatrzymany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut usiłowania oszustwa do którego przyznał się. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ms