Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z seniorami w ramach wolskiej kampanii Nie daj sie nabrać "na wnuczka" "na policjanta"

Kom. Joanna Malina spotkała się kolejny raz z seniorami. Spotkanie było częścią wolskiej kampanii informacyjnej Nie daj się nabrać „na wnuczka” „na policjanta”. Podczas prelekcji seniorzy dowiedzieli się między innymi jak mogą wystrzegać się niebezpieczeństw związanych z coraz powszechniejszymi przestępstwami dokonywanymi na osobach starszych. Policjantka przedstawiła także, dlaczego nie wolno wpuszczać do domu obcych oraz dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową.

W ostatnim czasie oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka", przekazują często oszczędności całego życia.

Kom. Joanna Malina spotkała się ponownie z seniorami w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej. Spotkanie to odbyło się w ramach wolskiej kampanii informacyjnej Nie daj się nabrać „na wnuczka” „na policjanta”. Podczas spotkania, przestrzegała przed czyhającymi na nich niebezpieczeństwami. Informowała również w jaki sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, jak zabezpieczyć swoje oszczędności oraz biżuterię przed kradzieżą oraz jak nie dać się okraść na ulicy.

Spotkanie było okazją do rozmów o bezpieczeństwie, a także stworzyło możliwość integracji z seniorami. Seniorom policjantka przekazała ulotki ostrzegające ich przed działaniem oszustów. W przygotowanych materiałach znajdują się również informacje o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, które wpisują się w ideę programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, zapoczątkowanego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podobne spotkania w najbliższym czasie będą kontynuowane przez wolskich policjantów.

ms