Wpadł szósty z mężczyzn podejrzany o włamania - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł szósty z mężczyzn podejrzany o włamania

Data publikacji 09.04.2018

Policjanci z Woli zatrzymali szóstego z mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do budynku, gdzie łupem były elementy metalowe szacowane na łączną kwotę ok. 49 tysięcy zł. Wcześniej mężczyźni w wieku od 22 do 44 lat zostali przyłapani na gorąco przestępczego procederu. Aleksander S. usłyszał kolejne zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wolskiej komendy ustalili tożsamość szóstego z mężczyzn podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do której doszło dwa tygodnie temu na terenie prywatnej posesji. Wówczas funkcjonariusze wolscy i bemowscy wspólnie zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 22 do 44 lat podejrzanych o to przestępstwo. Wówczas, po otrzymaniu zgłoszenia o tym, że kilka osób szabruje teren posesji, udali się na miejsce. Tam zauważyli, że brama wjazdowa została zniszczona, zostało zerwane zabezpieczenie, przy budynku stoi zaparkowany bus. Wewnątrz byli mężczyźni, którzy przygotowywali łup. Policjanci wolscy przy wparciu funkcjonariuszy z Bemowa od razu interweniowali i zatrzymali mężczyzn. Z ich ustaleń wynikało, że szósty z nich uciekł przed przyjazdem policjantów.

Zatrzymane wtedy osoby: 22-letni Adrian P. 26-letni Krzysztof K. 31-letni Sebastian S. 37-letni Michał K. i 44-letni Paweł M. trafili do policyjnej celi. Straty zostały oszacowane na kwotę ponad 17 tysięcy zł. Okazało się, że 37-letni Michał K. jest poszukiwany listem gończym za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece w celu odbycia kary więzienia. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu.

W trakcie gromadzenia materiału dowodowego policjanci ustalili, że 44-letni Paweł M. miał na swoim koncie kradzież z włamaniem to tego samego budynku, do której doszło kilka dni wcześniej. Straty wyniosły niemalże 36 tysięcy zł. Policjanci przypuszczali, że mężczyzna nie działał sam. Zatrzymując 27-letniego Aleksandra S. wiedzieli już, że mężczyzna działał wspólnie z 44-latkiem.

Aleksander S. usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem i kradzież z włamaniem wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ms