Ucieczkę kradzionym citroenem zakończył w policyjnej celi - Aktualności - KRP IV – Bemowo, Wola

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ucieczkę kradzionym citroenem zakończył w policyjnej celi

Policjanci z Woli zatrzymali 24-letniego obywatela Rosji., podejrzanego o kradzież citroena i jazdę samochodem „na podwójnym gazie”. Mężczyzna uciekał skradzionym samochodem mając ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży samochodu oraz jazdy w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z komendy na Woli otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży pojazdu. Na miejscu okazało się, że citroen został skradziony przez jakiegoś mężczyznę, który wykorzystał moment, że pokrzywdzona zaparkowała go pozostawiając uruchomiony silnik i poszła dostarczyć przesyłkę. Ten szybko wsiadł do auta i odjechał. Zdenerwowana kobieta zawiadomiła Policję.

Funkcjonariusze natychmiast udali się w poszukiwaniu skradzionego pojazdu. Dosłownie kilka minut później zauważyli skradziony pojazd i siedzącego wewnątrz auta mężczyznę. Od razu podjęli interwencję. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Właścicielka samochodu złożyła zawiadomienie, szacując straty na 11 tysięcy zł, a zatrzymany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży samochodu oraz jazdy w stanie nietrzeźwości. Za to może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ms